محمد حسن ستاره شنبه 12 شهریور 1390 12:49 ق.ظ نظرات ()
PowerMill  یکی از قدرمندترین و برجسته ترین نرم افزارهای سری CAM  می باشد که جهت تهیه مسیر حرکت ابزار در دستگاههای  CNC  کاربرد دارد .در این زمینه نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که بی شک برجسته ترین و بی رقیب ترین آنان نرم افزار  PowerMill  محصول شرکت Delcam میباشد. که بعلت توانمندیهای بینظیر و سادگی کار با آن و ارایه نتایج بی نقص در صنایع صنعتی مختلفی مثل قطعه سازی،قالب سازی، خودروسازی و هوافضا در سطح دنیا مورد استفاده قرار میگیرد.

این نرم افزار با دربر داشتن استراتژیهای مختلف ماشین کاری مانند خشن کاری ، پرداخت کاری معمولی یا سرعت بالا (High Speed Machinig) و تکنیکها و ابزارهای تعریف شده فوق العاده و پوشش دهی گستره عظیمی از دستگاههای CNC  معمولی و پیشرفته ( تا پنج محور کاری) میتواند بهنرین مسیر را جهت حرکت ابزار روی قطعه کار تعیین نماید که نتیجه این هوشمندی کاهش زمان ماشینکاری ،بهبود کیفیت سطح ماشینکاری ودر نهایت کاهش هزینه با بالاترین راندمان کاری میباشد.

در کشور ما نیز تقریبا رایج ترین و گسترده ترین نرم افزاری که در این زمینه مورد استفاده قرار میگیرد همان PowerMill میباشد ولی متاسفانه بعلت استفاده از نسخه های قفل شکسته و رجیستر نشده هیچیک توسط شرکت سازندده نرم افزار حمایت و پشتیبانی نمیگردند. و گاها بعت وجود همان نقایص و باگ زیاد و عدم هماهنگی پارامترها(  Data Lose) شاهد بروز مشکلاتی مانند برخورد ابزار یا وارد شدن  بی دلیل ابزار داخل کار و صدمه زدن به قطعه کار و ابزار هستیم لذا توصیه می شود جهت جلوگیری از این مشکلات احتمالی و پیشکیری از زیانهای جبران ناپذیر مالی آن هنگام تهیه و استفاده از این نرم افزار سعی گردد نسخه کامل و تست شده آن با حداقل باگ نرم افزاری استفاده گردد .

 

منبع:

http://powermill.blogfa.com/